===================================
Witaj użytkowniku Linuksa,
opublikowaliśmy wersję beta Google Chrome dla systemu Linux. Dziękujemy wszystkim programistom uczestniczącym w projektach Chromium i WebKit, którzy przyczynili się do tego, że Google Chrome stała się szybką i stabilną przeglądarką. Oto kilka ciekawostek od zespołu Google Chrome:
~60 000 wierszy kodu specjalnie dla Linuksa
23 wersje deweloperskie
2713 poprawionych błędów w wersji Linux
12 zewnętrznych współpracowników pracujących nad błędami w kodzie Google Chrome dla Linuksa oraz 48 zewnętrznych twórców kodu
Dziękujemy za cierpliwość i mamy nadzieję, że spodoba Ci się korzystanie z Google Chrome!
Zespół Google Chrome
http://www.google.com/chrome/===================================intl/pl/w00t.html
Pierwsza myśl czy to nie wspaniała niespodzianka ? I słusznie - Google dotrzymuje słowa i o to pojawia się do publicznego użytku pierwsza publiczna beta Google Chrome oznaczona numerem : 4.0.249.30 .
Oczywiście natychmiast podążamy za podanym linkiem by jak najprędzej zobaczyć cóż tam ciekawego się zań kryje :)
http://www.google.com/chrome/
Po otwarciu mamy stronę :
Oczywiście podążamy dalej :
Klikamy by pobrać:
W moim przypadku jako że mam openSUSE w wersji x64 wyprałem pakiet rpm dla 64 bitowej architektury.
Wybieramy odpowiedni pakiet dla naszej dystrybucji i akceptujemy warunki.
Rozpoczyna się pobieranie :
Teraz mała uwaga przed przystąpieniem do instalacji pod openSUSE , wymagane jest posiadane pakietu lsb w wersji co najmniej 3.2 lub większej , domyślnie po instalacji openSUSE 11.2 jest on w wersji 2.x . Po zainstalować najnowszy pakiet kliknij w poniższy przycisk:
Wszystkie repozytoria + zależności dodadzą się i zainstalują.
Teraz klikamy na pakiet z pobranym Google Chrome ... trwa instalacja ... czekamy sekundkę i gotowe . Możemy przejść do używania czy też testowania nowej przeglądarki .
I tyle ...
Z mojej strony emocję się skończyły , gdyż już od kilku miesięcy pracuję z przeglądarką Chromium która z definicja wyprzedza Google Chrome Linux, defakto jak samo Google przyznaje mogące powstać dzięki projektowi Chromium.
Więc nie znajdziemy wielu funkcji już dostępnych w projekcie Chromium (obecnie wersja 4.0.266.0) , taką funkcją dla mnie najbardziej rażącą jest brak synchronizacji zakładek .... ale na szczęście jak widać powyżej można zmieniać motywy ( choć to :) ). Poniżej zrzut z Chromium
I to na tyle, post został napisany z Google Chrome ale puki co zostaje przy projekcie Open Source - Chromium .
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz