Na wstępie.....

Witam wszystkich odwiedzających.

Do moich hobby należy testowanie oprogramowania a przede wszystkim , śledzenie rozwoju alternatywnych systemów operacyjnych. Z tego faktu będzie wynikała tematyka moich wypocin. Również będę chciał w tym miejscu zaprezentować swoje osiągnięcia, jak i porażki.

środa, 9 grudnia 2009

Dodatki dla Google Chrome \ Chromium już dostępne

Testując pierwsze oficjalne wydanie beta Google Chrome , prawie umkło mi że Google już udostępniło pierwsze rozszerzenia dla swojej przeglądarki.
Wiele osób tłumaczyło się że mimo że Chrome\Chromium jest takie och, ach to nie mogą na nią przejść nie mając do dyspozycji żadnych rozszerzeń. Ten stan właśnie dziś  uległ zmianie dostępnych już jest prawie 400 rozszerzeń i ta liczba będzie stale i szybko rosnąć. Z całą pewnością nie ma w tej chwili wszystkich odpowiedników znanych z FF ... jakie są a jakie nie nie wiem gdyż jestem użytkownikiem który korzysta w minimalnym stopniu z rozszerzeń. Dla mnie w FF są najważniejsze dwa rozszerzeń tj. pasek narzędziowy Google toolbar oraz wtyczka umożliwiająca automatyzowanie pracy ( makra ) . I te funkcjonalności są już dostępne również w rozszerzeniach dla Google Chrome .

Przejrzałem wszystkie obecnie dostępne rozszerzenia i godne uwagi dla mnie są :


Google Translate

Chyba nie muszę tłumaczyć...

Google Mail Checker

Tu również nazwa mówi sam za się, przycisk informujący nas czy mamy nową pocztę ...

RSS Subscription Extension

Myślę że również i tu nazwa nie powinna kryć żadnych tajemnic...

Google Quick Scroll (by Google)

Jak często po wpisaniu w Google jakieś frazy , wchodzimy na jeden z linków a tam masa textu i nie włączamy ( Crt+F ) by poszukać w którym miejscu Google znalazło tą frazę. Otóż rozszerzenie ów wyręcza nas z dodatkowych czynności o odrazu podpowiada w którym miejscu na stronie jest szukana przez fraza.

Docs PDF/PowerPoint Viewer (by Google)

Dzięki tej wtyczce nie musimy mieć zainstalowanego na komputerze żadnego pakietu biurowego czy też przeglądarki pdf, teraz możemy odrazu podejrzeć pliki Worda, Exela, Prezentacje czy też pliki PDF bezpośrednio w naszej przeglądarce za pomocą usługi Google Docs.

FlashBlock

Jak sama nazwa wskazuje - blokownie elementów Flash

iMacros for Chrome

Ci co znają mnie trochę bardziej to wiedzą , że pisanie skryptów i makr robiących wszystko za mnie , to moja druga natura :) ... Tak to już jest jak człowiek leniwy jest :)

Select To Get Maps

Dostajemy maila od osoby czy też firmy X i chcemy sprawdzić gdzie mieszka czy znajduje się siedziba danej firmy , nic prostszego zaznaczamy adres klikamy prawym i sprawdzamy lokalizacje za pomocą Google Maps.

Torrent Downloader Extension

Wiadomo :D 

Q-Walpha

Tu przydało by się zacząć od wytłumaczenia czym jest Wolphram Alpha , lecz tu nie będę tego czynił , porostu chcesz coś policzyć nawet bardzo zaawansowane zadania matematyczne to na pewno się Tobie przyda. Zresztą chyba każdy studiujący na techniczny kierunek słyszał o jakich kolwiek narzędziach Wolphram .

My IP

Wyświetla moje IP oraz potrafi podać geolokalizacje IP.

Google Calendar Checker (by Google)

Pomaga pilnować zaplanowane wydarzenia w Goole Calendar

PicasaPicker

Przechowujesz zdjęcia na Picasa Web, chcesz szubko podesłać lub użyć linka do jakiegoś zdjęcia. Na pewno to rozszerzenie to ułatwi.

Jest to tylko niewielki ułamek dostępnych rozszerzeń, nie mniej te dla mnie są bardzo użyteczne i przez to mające większe znaczenie niż pozostałe. 

Odnajdź swoje dodatki dla Chrome i Chromium :

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz